Projekt 100 dní tvorby

Letošní rok 2020 byl v lecčems náročný. Cítila jsem, že potřebuji vzpruhu, rozproudit kreativitu a více tvořit. Vzpomněla jsem si na projekt 100 dní tvorby, kterým jsem již dříve prošla. „Jdu do toho znovu!“ rozhodla jsem se.

Jedná se o projekt, kdy si vyberete libovolné kreativní téma a po dobu 100 dní ho každý den provozujete. Můžete psát básně, kreslit obrázky, krasopsát, háčkovat, cokoliv, co vás napadne. Důležité je každý den v jednom tématu něco vytvořit. Jednak to rozvíjí vaši kreativitu a také se v té dané činnosti zdokonalujete. Čas od času je projekt vyhlášen na instagramu #100dayproject, kdy se ho účastní lidé z celého světa. Česká skupinka, kterou znám je na #100dnitvorby. Určitě je prima podpora skupiny, ale můžete se rozhodnout i sami za sebe a projít si výzvou v dobu, kdy na to máte chuť. Všem vřele doporučuji!

Ve skutečnosti jsem výzvu procházela již potřetí. Poprvé jsem skončila v polovině – je to zlomová část výzvy, kterou když překonáte, tak stejně nemáte zdaleka vyhráno 😉. Při druhé výzvě jsem se rozhodla fotit každý den svůj autoportrét. Potřebovala jsem se dostat i na druhou stranu fotoaparátu, neboť není dobré, když se fotograf cítí před fotoaparátem nesvůj. Na to, jak dopadla tato výzva se můžete podívat na mém blogu.

Nyní jsem opět fotila a téma jsem si zvolila: Foto (dnešního dne) z mého života. Začala jsem v červnu a skončila v září. Trvalo to o něco déle, než 100 dní, ale zvládla jsem to. Byly dny, kdy se mi času na focení nebo vkládání fotografií na instagram nedostávalo. Mohla jsem to zabalit, ale raději jsem to dohnala a o pár dní výzvu prodloužila. Fotografie jsem každý den (téměř) přidávala na Instagram. Před pár dny se mě kamarádka ptala, jak vlastně dopadl ten můj fotící projekt a mně došlo, že jsem ho oficiálně neukončila. No a kde jinde ho slavnostně ukončit, než na mém blogu?

Bylo to prima. Některé fotografie jsou opravdu srdcovky, některé jsou jen tak, aby se neřeklo. Však posuďte sami.

Pokud vás některý obraz zaujme natolik, že byste si ho rádi pověsili na zeď, ozvěte se mi.

 

Web page was built with Mobirise