Fotografka portrétů a 
nemovitostí

Před časem jsem někde na internetu četla článek, kde bylo psáno, že na focení interiérů a exteriérů není dobré si brát portrétního fotografa. V té době jsem fotila převážně portréty a reportáže a s tímto tvrzením jsem víceméně souhlasila. Fotit člověka a nemovitost je vskutku velký rozdíl.

Zanedlouho se mě lidé začali dotazovat, zda bych jim mohla nafotit i interiér. Neměla jsem s tím zkušenosti, ani jsem na to nevlastnila vhodnou techniku a tak jsem ze začátku takové možnosti odmítala. Jenže to bych nebyla já, abych se vyhnula nějaké výzvě. Začala jsem více fotit série pro vznikající webové stránky a tak jsem se také pustila do zkoumání tajů focení interiérů. V tu dobu mi vstoupil do života skvělý muž, jehož profese je - realitní makléř. Spojili jsme se dohromady a já se v oboru focení nemovitostí začala intenzivně vzdělávat a zdokonalovat. Můžu s čistým srdcem říct, že jsem si ho zamilovala. Jak focení nemovitostí, tak pana makléře ;-).

Pokud jste tedy někde četli nebo od někoho slyšeli abyste si na focení nemovitostí nebrali portrétního fotografa, tak vás ubezpečuji, že výjimka potvrzuje pravidlo. Je pravda, že obě kategorie jsou velmi odlišné a to jak při samotném focení, tak i v postprodukci. Někteří fotografové, včetně mě, zvládnou obojí a dokonce je to i baví.

Mně osobně dává focení portrétů, reportáží a nemovitostí pocit vyvážení. Nemohu říct, že by mi některá práce byla bližší. Miluji jak práci s klienty, kteří se před fotoaparátem leckdy stydí, tak místnosti s nábytkem, které si ani nevšimnou, že je někdo fotí ;-). Miluji hrátky se světlem a experimentování s barvami, stejně jako práci s dokonalým vyvážením bílé. Miluji, když s lidmi hledáme pěkné místo, uvolnění a přirozenost, stejně tak, jako hledání správného úhlu pohledu v podmínkách, které jsou víceméně dané. Focení portrétů a reportáží je spíše o akci a pohotovém jednání. Focení nemovitostí i produktů, je o klidu a preciznosti.

Ani si nedovedu představit, že bych některý z těchto fotografických žánrů měla opustit. Přišla bych tím o rovnováhu, kterou mi tento způsob práce přináší, což by bylo na můj úkor i úkor klientů.

Každé další focení mě nabíjí novou motivací a elánem. Moje nadšení, vášeň, otevřenost i smysl pro detail jistě zaznamenáte jak při práci se mnou, tak z výsledných fotografií.Nahlédněte do mých galerií: Portrét žena, Portrét muž, Reportáž, Interiér & exteriér, nebo na mé facebookové stránky a posuďte sami.

Pokud se vám moje práce líbí a potřebujete něco vyfotografovat, tak mě určitě kontaktujte. Těším se na spolupráci.

Líbilo? Sdílejte tento článek

Created with Mobirise - See it