Jak (ne)fotit nemovitost k prodeji


Nyní Vám na názorné ukázce ukáži, jak mohou vypadat vaše fotografie na prodej nemovitosti. Níže uvidíte dvě varianty fotografií téhož rodinného domu v Plzni.

Obě varianty jsou fotografované profesionálním fotoaparátem Canon. Zásadní rozdíl je v použití objektivu, stativu, znalosti nastavení fotoaparátu, postprodukci a neméně důležitého home stagingu.

1. varianta vám ukáže, jak by fotografie vypadat neměly
2. varianta vám ukáže fotografie, které ukáží vaši nemovitost ve své kráse

Koupelny v případě druhé varianty jsou foceny později (v době prvního focení nebyly ještě hotové), neboť se rozhodně vyplatí přijet raději 2x a mít vyfoceno vše pořádně.

Fotografie jsem fotila já. Home staging vykouzlila Iveta Petráčková www. designip.cz 

Které fotografie jsou vám příjemnější? V případě, že byste zrovna vybírali nemovitost, které by vás nalákaly na prohlídku?

Ano profesionální příprava nemovitosti něco stojí. A také vám dělá dobré jméno.

Posuďte sami.

Novostavba rodinného domu - Focení 1 - amatér

Dům je nafocený bez jakýchkoliv příprav kvalitní bezzrcadlovkou Canon EOS R se setovým objektivem na automatický režim. Fotky jsou bez postprodukce. Focení trvalo přibližně 10 minut.

Novostavba rodinného domu - Focení 2 - profi

Dům je nafocený po home stagingu, kvalitní bezzrcadlovkou Canon EOS R se širokoúhlým objektivem, na manuální režim při použití mnohonásobné expozice. Fotografie jsou následně důkladně zpracovány v počítači. Focení trvalo přibližně 2 hodiny. Postprodukce následně cca 5 hodin.

Sdílejte tento článek

This web page was started with Mobirise template