Ideál krásy

1. 12. 2017


K dnešnímu blogu mě inspirovaly nejnovější recenze mých klientek:

"Splnil se mi sen, stala jsem se "modelkou". Marcelka na fotkách vystihla moji osobnost a krásu. Až s fotkami si uvědomuji jak úžasně dokáži vypadat!"
                                                                                          Tereza Krošláková

"Milá Marcelko, děkuji Ti! Ten den pro mě znamenal moc a díky tvým fotkám si ho budu připomínat. Je těžké mít se ráda, ale některé tvé fotky mi s tím asi trochu pomůžou. To je myslím i jeden z cílů tvého focení, takže mise byla úspěšná ;-) Děkuji"
                                                                                            Kateřina Fürbacherová

My ženy, nezávisle na věku ani čemkoliv jiném, o sobě tak často pochybujeme. Z médií je nám představován podivný ideál krásy, do kterého se málo která z nás vejde. (Ve skutečnosti se do něj často nevejdou ani modelky samy.). To mluvím o ideálu toho, jak máme vypadat navenek. V poslední době se na nás hrnou i informace, jaké bychom měly být "uvnitř". Řeči o sebelásce, o vědomých ženách, které pak mohou mít skvělé partnery... Další škatulky do nichž se nevejdeme a tak moc bychom chtěly... Někdy i věříme, že tam jsme a pak přijde mrak a bouře pochybností je ještě větší... Dost často čekáme na nějaké "až"... Až se budu mít víc ráda, až potkám toho pravého, až budu dělat práci svých snů, až budu mít děti, až budu lepší... Možná už ani nečekáme až se něco změní venku, možná si uvědomujeme, že změna má nastat uvnitř nás... Ale jak?

Krůček po krůčku dál po naší cestě... A hlavně... není třeba čekat na to "až". Ono to všechno jde už teď. Možná trochu jinak, než jsme si představovaly. Zapomeňme na všechny ideály, zapomeňme na to, co je správně, na to, "jak by to mělo být." Každá z nás je jiná, Bohu dík. Každá z nás je krásná taková jaká je na každém místě své cesty. Když zapomeneme na své pochybnosti o sobě samých, byť na chviličku, záříme. To je ta krása. V každé z nás je spousta podob - od vystrašené holčičky, přes plachou laňku, hysterku, svůdnou bohyni až ke zralé ženě a moudré stařeně. Ano, je to tak.

Dost často nás formuje to, jak se na nás dívají ostatní. Ty máš ale svůj vlastní pohled. Nemusíš hrát "jejich" hru. Hraj vlastní hru. Buď tou, kterou chceš být. Ne proto, že to tak chtějí ostatní, ne proto, že to je ten ideál, který někdo někdy popsal, ale proto, že to tak prostě chceš Ty sama. Zkoumej to, jaká jsi. Jaké to je, dovolit si být sexy? Jaké to je dovolit si být hysterická? Jaké to je dělat věci, které dělat chci? Zkoumej, co je opravdu tvoje a co máš naučené (převzaté od ostatních).
Pro každou z nás to bude něco úplně jiného.

Buďme svobodné. A co je svoboda? Svoboda je být sám/sama sebou.

Když vidím, že se při focení se mnou dotknete své podstaty, své hloubky, když vidím, jak záříte a když mi pak napíšete, že se máte o trochu víc rády, že se sami sobě líbíte, cítím neuvěřitelnou vděčnost. Mým cílem není nafotit nejkrásnější fotky světa. Mým přáním je, aby se lidé dostávali blíže ke své podstatě, k tomu jací doopravdy jsou. I já jsem na této cestě sebepoznávání.

Pokud je vám článek sympatický, budu moc ráda za sdílení.

Možná, že právě pro vás, je focení se mnou to pravé. Nebo pro někoho vám blízkého?

Focení se mnou jako dárek? Voucher vám můžu předat či poslat v papírové podobě nebo zaslat e-mailem.

Těším se na naše společné zážitky

Líbilo? Sdílejte článek na sociálních sítích

Adresa

Mezi Silnicemi 10
326 00, Plzeň
IČO: 88822907

Kontakt

Email: marcella@i-fotograf.cz 
Phone: +420 603 402 724
Build your own site - More here