Harmonizující fotoobrazy na zeď

Již 6 let experimentuji se silou obrazů a textů, které na mě působí v prostředí mého domova. Každoročně si tvořím koláže snů pro nastávající rok, tzv. visionboardy. U počítače mám nástěnku, kterou pravidelně obnovuji podle toho, co je aktuálně mým cílem. V obýváku máme velkou tabuli, na kterou si kreslíme, přilepujeme obrázky a píšeme hesla, která podporují nás, jako rodinu.

Všechno má svoji vibraci, která nás může podporovat, nebo také brzdit.

Když potřebuji, aby mé podnikání (můj business) proudilo rychleji, dám si na nástěnku u počítače obrázek vodopádu. Udělala jsem to minulý rok někdy na jaře s pocitem, že potřebuji více zakázek. Obrázku jsem přestala věnovat pozornost a když jsem po půl roce uhnaná, nevyspalá s prací až nad hlavu pohlédla na svoji nástěnku, došlo mi to. "Divíš se, že se nezastavíš, když ti tu takovou dobu proudí vodopád?" Usmála jsem se a obrázek vyměnila. Momentálně je středobodem mé nástěnky obrázek pařících se vážek, spojených do srdíčka. Užívám většího klidu a vím, že vzniká něco nového, něco, po čem již dlouhou dobu toužím.

Jsem vášnivá fotografka. "Lovím" krásu nejen lidí, ale i přírody.

Povětšinou již používám jen své obrazy a obrázky, které harmonizují můj prostor a pomáhají mi s dosahováním cílů a snů. Potěší nejen zrak, ale pracují i na hlubších úrovních.

Před pár lety jsem byla ve vztahu s mužem, kde jsem se necítila komfortně. Toužila jsem po vyrovnaném harmonickém partnerství s někým, kdo bude laděn podobně jako já. Rozhodla jsem se, že si do ložnice nechám vytisknout obraz své autorské fotografie rozpůlených kdoulí (viz. 1. obrázek). Když jsem obraz na zeď dávala, bylo to s vědomím, že buď upevní můj vztah s partnerem anebo se naše cesty rozdělí. "Staň se, co se má stát." Netrvalo to dlouho a naše cesty se opravdu rozdělily. Během relativně krátké doby mi do života vstoupil další muž a já byla mile překvapená, jak si rozumíme. V tu dobu mi obraz opakovaně spadnul ze zdi, což je prý znamení, že jeho smysl byl naplněn. O něco později jsme si s partnerem na zeď dali náš společný obraz, ale nebylo to ono, něco tam nehrálo - zřejmě rozpoložení ve kterém byla fotografie focena. Pak došlo k malování ložnice a prostor nad čelem postele zůstal více než rok prázdný. Jak tomu ve vztazích bývá, přicházejí chmury a neshody. Cítila, jsem, že to chce nějaký obraz.. Letos v létě se mi povedlo v Jizerských horách ulovit úžasně podporující obraz pro partnerské vztahy. Dva vodopády, které se slévají v jezírko a dál tečou společnou cestou (viz. 2. obrázek). Každý sám za sebe, a přesto v naprostém propojení. Asi tušíte, jaký obraz teď máme v ložnici nad postelí. Ano, jsou to ty dva vodopády. Když jsem je tam dávala, tušila jsem, že mohou přinést to stejné, co přinesly kdoule. Možná naše cesty nemohou téct společným korytem... Ale víte co, teče se mi teď s mým partnerem mnohem lépe. Obraz nás posiluje. Vždycky když vejdu do ložnice, potěší můj zrak a vnímám, jak nám jeho vibrace napomáhá lépe si rozumět a společně tvořit.

Mám i další historky, které jsou spojeny nejen s mými obrazy, tak o nich třeba někdy příště.

Pokud zatoužíte po nějakém obraze z mé sbírky, dejte mi vědět. Rozhodně o nich ještě uslyšíte. Chystám tu na webu vytvořit e-shop, tak snad brzy. 

Některé z mých fotografií, které Vám mohu vytisknout na plátno si můžete vybrat třeba v galerii pod blogem o mém projektu 100 dní tvorby 2021.

 

Marcela Svěchotová

© 2022 Marcela Svěchotová 

Kontakt

+420603402724
Plzeň, Mezi Silnicemi 10
info@i-fotograf.cz
IČO: 88822907